ENSTİTÜ MÜDÜRÜNÜN MESAJI

Kıymetli öğrenciler;

            Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü bünyesindeki alan eğitimi ve eğitim bilimleri alanlarındaki lisansüstü eğitim programlarımız, bireylerin mesleki alanlarındaki yaşanan gelişmeleri yakından takip etmelerine, eğitim aldığı belli bir disiplin alanında derinlemesine bilgi, beceri, tutum ve değer edinmelerine, sosyal çevrelerini genişletmelerine ve kariyer gelişimine olanaklar sağlar.

             Enstitümüzün amacı, yaşam boyu öğrenmeyi felsefe edinen, alan eğitimi ve eğitim bilimleri alanlarında yaşanan problemleri tespit edebilen, tespit ettikleri problemleri bilimsel açıdan ele alıp alternatif çözüm önerileri üretebilen,  bilimsel ölçütler çerçevesinde hazırladıkları lisansüstü tezleri ile alan eğitimi ve eğitim bilimleri alanlarına katkı sağlayabilen bilim adamları veya alan uzmanları yetiştirmektir.

          Öğrencilerimizin başarısı bizim başarımızdır. Bu felsefe ile hareket eden, amatör ruhu kaybetmeden profesyonellikle çalışmayı ilke edinen, sorunlara kısa sürede çözümler üreten güler yüzlü Eğitim Bilimleri Enstitüsü personeli olarak ufku geniş bireyleri enstitümüz bünyesindeki programlarda eğitim almaya davet ediyorum.

           İhtisas hayatınızda birlikte çalışmaktan ve öğrencilerimizin akademik ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmaktan onur ve mutluluk duyacağımı ifade etmek istiyorum. Bu vesile ile başarı ve huzur dolu bir eğitim ve öğretim dönemi geçirmenizi temenni ediyorum.

            Saygı ve sevgilerimle…

RAKAMLARLA

Prof.Dr. : 7
Doç.Dr. : 16
Dr.Öğr. Üyesi : 6
Kız Öğrenci Sayısı : 235
Erkek Öğrenci Sayısı : 196
Yüksek Lisans Öğrenci Sayısı : 406
Tezli Yüksek Lisans Öğrenci Sayısı : 271
Tezsiz Yüksek Lisans Öğrenci Sayısı : 135
Doktora Öğrenci Sayısı : 25
Ana Bilimdalı : 7
Tezli Yüksek Lisans : 5
Tezsiz Yüksek Lisans : 0
II. Öğr. Tezsiz Yüksek Lisans : 4
Doktora : 4

© 2018 Sivas Cumhuriyet Üniversitesi                                                                                                                                                          Ziyaretçi İstatistikleri  » 1  Çevrimiçi  » 53  Bugün  » 63  Dün  » 82664  Toplam